Krajši delavni čas

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

25. feb 2008 14:33

Delam v DSO,vse punce so po porodniški delale vikende,praznike in popoldan,do tretjega leta strosti otroka si upravičen le tega,da ne delaš nočnih.Nekatere so zaprosile za dopoldansko izmeno,najtežje je seveda ob vikendih.Na delodajalca naslovi pisno prošnjo z svojimi željami.Nekateri imajo posluh za težave zaposlenih in jim v veliki meri ugodijo.Sama sem bila ravno zaradi problemov z varstvom dve leti doma in je bilo precej težko(takrat sem delala drugje). Želim ti veliko lepih trenutkov s tvojim podmladkom in srečno pri varstvu. chappy

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

25. feb 2008 14:57

Jaz sem tudi delala polovični čas do otrokovega 3. leta. Meni je bilo pa fantastično. Resda je pol manj denarja, ampak si toliko več z otrokom. Preračunati moraš, če se finančno izide. Je pa res, da ti zakon omogoča 20-urni delovni teden, delodajalec pa te ima pravico razporediti v okviru teh 20 ur kadarkoli hoče. Nekateri upoštevajo želje, drugi ne. Po zakonu jim ni treba. Jaz sem imela srečo, ker je bil od delodajalca določen čas tudi zame zelo ugoden. Pesnica

dixi  

član od: 30.11.2005

sporočila: 208

25. feb 2008 15:27

Na najdi.si vtipkaj skrajšan delovnik, pa prideš do podatkov. Odgovarjajo tudi pravniki. dixi

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

25. feb 2008 15:28

Pri nas je kar 5 žensk zaposlene po4 ure ( mlade mamice ). Delajo v dveh smenah, ker so za nočno delo po zakonu zaščitene. To pravico lahko koristijo do otrokovega 3. oz. 6. leta. Plače je manj, pa tudi pri delovni dobi se ti bo poznalo. Razmisli. Če nisi ravno v finančni krizi, zagrabi. Moji otroci so že dijaki, ampak, če bi bila takrat ta možnost, bi jo zgrabila. Denar ni vse, čas z otroki pa tako hitro mine. nana1

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. feb 2008 16:38

Hvala punce za vaša mnenja.Vidim da nisem edina katera se ne more odločit. V službi sem omenila svoji šefici in direktorici in vsaka reče:" boš se zmenila s šefico ali pa z direktorico."Jaz pa ne vem na kom sem. Zjutraj sem bila že 100%, da bom delala samo 4 ure.Sedaj pa več ne. Res je, da me lahko dajo delat tudi popoldan, pa sem spet na istem, brez varstva.Mami bo (upam vsaj )šla čez dve leti v penzijo,pa bo takrat lažje. Glede zakonov je tako(sem že vse obrnila) imam pravico to koristit do 6 leta najmlajšega otroka.Potem drugi zakon govori,da do otrokovega tretjega leta se more,pač firma prilagajat mamici.Če je to kje, ne vem. Glede financ je pa tako,da denar imam tudi rada.Kajti ta mi omogoča, da smo veseli ali pa žalostni.(res je da ni vse veselje okrog denarja ,ampak brez njega se tudi ne da živeti) Ampak ne razumem kako se pri delavni dobi pozna,če ti država plačuje prispevke za štiri ure, firma pa za štiri.Ali to mogoče ni to? Chapy dala si mi tudi dobro idejo, da jim pišem. Najverjetneje se bom pa odločila, da bom prvo šla delat normalno.Potem pa ,če ne bodo pogoji normalni bo pa druga rešitev. Glede starejših dam ali bilo koga, da ga prosiš da ti vsaj za eno urco zvečer popazi otroke ,da bi lahko z možem šla v kino ali kaj drugega jih pri nas ni .Pa tudi če bi jih z lupo iskala. Hvala za vaše mnenja,pa lep sončen dan. balonka

alma  

član od: 9.5.2006

sporočila: 31

25. feb 2008 16:38

Živjo, tudi jaz sem delala po štiri ure, denarja je manj, delovna doba je polna, z otrokom, ki te sedaj najbolj potrebuje, pa preživiš veliko več časa in to dragocenega. Če nisi v finančnih težavah in če se v podjetju lahko dogovoriš za 4 urni delovnik (poznam namreč primer, ko so ji po izteku te pravice dali delovno knjižico) zgrabi priložnost. Definitivno je čas preživet z otrokom neprecenjiv! lp, alma

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. feb 2008 16:48

Balonka, od kje pa si?

Loni Makaroni

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. feb 2008 17:22

Iz posavja. balonka

rdecapesa  

član od: 3.11.2006

sporočila: 181

25. feb 2008 18:53

Balonka, če ti denar ni tak izrazit problem, poznam primer, ko so starši iskali varstvo na domu za svojega malčka preko Zavoda za zaposlovanje. Saj so tam prijavljene tudi brezposelne vzgojiteljice. rdecapesa

zzani  

član od: 2.11.2007

sporočila: 30

25. feb 2008 19:40

tudi jaz delam krajši delovni čas in sem zelo,zelo zadovoljna.delam 30 urni delovnik,5 dni po 6 ur.zaposlena sem v trgovskem podjetju.prosta sem vse sobote,nedelje in praznike.pri plači sem prikrajšana za 25%,kar ni nič v primerjavi,da si lahko toliko časa z otrokom.pogodbo imam do otrokovega tretjega leta,ker pa je sedaj nov zakon,da,če imaš 2 otroka,lahko te ugodnosti koristiš do otrokovega šestega leta.če te še kaj zanima z veseljem odgovorim. zzani

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti